FA | EN
13

هم افزایی بین سازمان میراث فرهنگی و شهرداری تهران برای خدمت رسانی به مردم در زمینه گردشگری نوروزی

هم افزایی بین سازمان میراث فرهنگی و شهرداری تهران برای خدمت رسانی به مردم در زمینه گردشگری نوروزی

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، نشست هماهنگی نوروز 95 با حضور نمایندگان سازمان ها، ادارت و مراکز دست اندرکار ارائه خدمات به همشهریان  و هموطنان در حوزه گردشگری با حضور حجت الاسلام امرودی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران، اقدم جانشین ستاد گردشگری شهر تهران، منیعی دبیر ستاد گردشگری، مدیران عامل برج میلاد، باغ موزه ها و مراکز فرهنگی و آژانس های مسافرتی در سالن اشراق مجموعه ایوان شمس برگزار شد.

امرودی: امکانات گردشگری تهران برای ایام نوروز آماده می شود
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین امرودی با اعلام اینکه از سه سال گذشته حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران عهده دار مسئولیت ستاد گردشگری نوروزی استان تهران است، افزود: نتیجه فعالیت در این حوزه برج میلاد را تبدیل به قطب گردشگری کرده و در سایر مراکز نیز چون دریاچه خلیج فارس، باغ موزه قصر و ... جمعیت مردمی به عنوان مظاهر گردشگری در طول سال و بویژه ایام نوروز حضور دارند و از امکانات آن بهره می برند.
رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر و گردشگری تهران تاکید کرد: امسال باید با تکیه بر عناصری چون همدلی، مدیریت، بهره گیری از تجربیات و هم افزایی و همکاری دستگاه های مرتبط، امکانات مختلف شهر تهران را برای استفاده شهروندان و مسافران نورزی آماده کنیم.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران با اشاره به امکانات متعدد و متنوع گردشگری شهر تهران گفت: تهران به لحاظ دارابودن مظاهر طبیعی خدادادی همزمان فضای اسکی، کوه، جنگل امکان فوق العاده ای برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد که همه باید برای بهره مندی آنان از امکانات سیاحتی و تفریحی تلاش کنیم.
به گفته امرودی، برنامه های ستاد گردشگری در قالب برپایی ایستگاه های استقبال و بدرقه، ایستگاه های اطلاع رسانی، ایجاد کمپ های اسکان نوروزی، پشتیبانی تورهای گردشگری و با تعریف مسیرهای مختلف گردشگری، ایجاد زمینه برای استفاده مردم از مراکز فرهنگی و گردشگری، مذهبی، سیاحتی، تفریحی و ... اجرا می شود.
وی غنی سازی اوقات فراغت جوانان و مردم تهران را از جمله رویکردهای ستاد گردشگری دانست و افزود: بناداریم با معرفی اماکن و مراکز تاریخی و گردشگری شهر تهران به مردم و غنی سازی ایام فراغت و تعطیلات نوروز، زمینه رضایتمندی کیفی شهروندان، میهمانان نوروزی و مسافران تهران در ایام نوروز 95 را فراهم کنیم.
امرودی، حوزه گردشگری را کم آسیب ترین، پربارترین و اشتغالزاترین موارد در کلانشهر تهران عنوان کرد و اظهار داشت: امسال در حوزه مدیریت گردشگری نوروزی باید علاوه بر هماهنگی سازمانی برای استفاده مردم از کارت های تخفیف مراکز فرهنگی و گردشگری، در زمینه آموزش آداب خدمات هتلینگ و تلاش کنیم تا کار ماندگار توسط مردم رقم زده شود.
 
خسروآبادی: فعالیت شهرداری تهران در زمینه توسعه گردشگری موجب رضایتمندی مردمی می شود
همچنین رجبعلی خسروآبادی مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران نیز طی سخنانی ضمن قدردانی از شهرداری تهران برای فعالیت در حوزه گردشگری اذعان داشت: خوشبختانه طی دو سه سال اخیر با اتخاذ رویکرد جدید، فضای تعامل بین بخشی مناسبی بین سازمان میراث فرهنگی و شهرداری تهران بوجود آمده که ثمرات آن نیز در حوزه کارکردی و انجام وظایف و از همه مهمتر جلب رضایتمندی مردمی مشهود است.
وی با بیان اینکه اصل تکلیف ما فراهم سازی زمینه رفاه مردم و خدمتگزاری به آنان است، افزود: شهرداری تهران و سازمان میراث فرهنگی می توانند در یک راستا با ایجاد هم افزایی و همکاری در جهت کار ارزشمند خدمت رسانی به مردم بویژه در حوزه گردشگری ایام نوروزی گام بردارند.
خسروآبادی با اعلام اینکه خدمات تهران گردی طی سال های اخیر به مردم، موجب الگوبرداری بسیاری از استان های کشور شده است؛ گفت: بواسطه فعالیت ها، خدمات، بسترسازی ها و آمادگی هایی که در حوزه گردشگری شکل گرفته هم اکنون شهر تهران در ایام عید مسافرپذیر شده و خدمات شهرداری تهران در زمینه بی آر تی، مترو، برج میلاد، باغ موزه های مختلف، مردم را ترغیب کرده که به تهران سفر کنند.
وی تاکید کرد: خوشبختانه میراث فرهنگی و شهرداری تهران می توانند نقطه به نقطه به یکدیگر وصل شوند و خط مشی همکاری بین آنان شکل گیرد تا با هم افزایی زمینه خدمت رسانی به شهروندان و هموطنان و جلب رضایتمندی آنان فراهم شود.
مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران خاطرنشان کرد: فعالیت شهرداری تهران در زمینه توسعه گردشگری موجب افزایش درصد استفاده مردم از مراکز فرهنگی مختلف چون موزه ها شده و مدیریت یکپارچه شهری ایجاب می کند امسال این هماهنگی بین دستگاهی بیش از پیش ادامه یابد.

 

 

 

 

 

 

 

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (759)
گروه خبر: اخبار گردشگری
کد خبر: 483
  • هم افزایی بین سازمان میراث فرهنگی و شهرداری تهران برای خدمت رسانی به مردم در زمینه گردشگری نوروزی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید: