FA | EN
07

دکتر قالیباف در بازدید از ستادگردشگری شهرداری: بیش از 10 هزار شغل در مجموعه ستاد گردشگری به وجود آمده است

دکتر قالیباف در بازدید از ستادگردشگری شهرداری: بیش از 10 هزار شغل در مجموعه ستاد گردشگری به وجود آمده است

به گزارش ستاد خبری مهمان طهران، محمد باقر قالیباف در بازدید از ستاد گردشگری شهرداری تهران اظهار کرد: گردشگری بحث مهمی برای تمامی شهرها و کشورهای دنیا است. شهرداری تهران نیز 4 سال است که که درگیر این بحث شده و به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی در صدد است با بسترسازی فضای کار به بخش خصوصی بدهد.

وی افزود: در همین راستا شهروندان و گردشگران می توانند از طریق سامانه 137 و سایت tehranvisit.ir از امکانات موجود آگاه شوند. شهرداری مراکزی برای اسکان موقت مسافران در نظر گرفته تا افرادی که می خواهند 2 شب در تهران باشند، در این اماکن سکنی گزینند. تمامی امکانات و خدمات هم برای اقامت فراهم شده و شهروندان می توانند در چادرها و سالن ها مستقر شوند.

به گفته شهردار تهران قطعاً تمام افرادی که برای اسکان مراجعه کنند، در مدارس هیئت امنایی و سوله های بحرانی که آماده سازی شدند، مستقر می شوند. ضمن اینکه، تاکنون هیچ موردی نبوده که فرد تقاضای مکان اسکان کند و اسکان داده نشود.

قالیباف با اشاره به سایر خدمات شهرداری تهران در قالب برنامه مهمان طهران عنوان کرد: ما در حقیقت توانستیم آژانس های بخش خصوصی را همراه کنیم و مردم می توانند تورها را انتخاب کنند. همچنین، تهران کارت ها که در 100 نقطه در اختیار شهروندان قرار می گیرند 5 هزار تومان برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی شارژ شدند و شهروندان از طریق این کارت می توانند از تخفیف های ویژه بازدید از همه مراکز تفریحی تهران و حتی هتل ها و رستوران ها استفاده کنند.

وی با تاکید به استقبال خوب شهروندان از برنامه های ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: از روز اول نوروز تا امروز حدود 25 هزار نفر به شبکه گردشگری ما مراجعه کردند و از تورها و اماکن اسکان استفاده کردند. البته، امسال آمارها نسبت به سال قبل دقیق شده است و همه نفرات و آدرس آن ها در سیستم ثبت می شود.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: بر این عقیده ام که تهران نیازمند سازمان گردشگری است که در طول سال فعال باشد. چرا که گردشگری داخلی و خارجی می تواند اشتغالزایی کند، اقتصاد شهری را بچرخاند و به همه چیز رونق دهد و لایحه ای هم بر این اساس به شورای شهر فرستادیم.

قالیباف با بیان اینکه بیش از 10 هزار شغل در مجموعه ستاد گردشگری به وجود آمده است، گفت: تهران جای دیدنی زیادی دارد و حداقل 30 روز زمان می برد تا تهران را به طور کامل بازدید کرد. همین جاذبه های تهران موجب شد تا ما بر منطقه 12 به عنوان مرکز تاریخی و هویتی تمرکز کنیم.

وی به اجرای برنامه های فرهنگی همزمان با ولادت حضرت زهرا (س)، روز جمهوری اسلامی و روز طبیعت در میدان مشق پرداخت و گفت: قرار است تا 3 شب در میدان مشق مراسم برپا کنیم و به دنبال آن هستیم تا با رویکرد گردشگری زندگی را به مراکز هویتی شهر بازگردانیم.

شهردار تهران تصریح کرد: در بحث ایام عید تمرکز ما بر تورهای داخلی است چرا که قبلاً تهران مسافرفرست بود و امسال حدود 70 درصد از افرادی که به ستاد ما مراجعه کردند از شهرستان ها آمده بودند. 

قالیباف با تاکید بر اینکه تهران نیازمند یک سازمان گردشگری است تا بسترهای لازم برای حضور گردشگران به ویژه گردشگران خارجی فراهم شود، تصریح کرد: واقعیت این است که میهمانان خارجی بعد از ورود به تهران اغلب تنها از 3 نقطه برج میلاد، پل طبیعت و اراضی عباس آباد و باغ موزه دفاع مقدس بازدید می کنند. این در حالی است که بیشتر این افراد دوست دارند از منطقه بازار و منطقه قدیم تهران بازدید کنند. به همین دلیل، ما به سرعت روند بازسازی و پیاده راه سازی را انجام می دهیم.

به گفته قالیباف، خیابان سی تیر در این ایام به سرعت برای پیاده راه سازی و محدویت ایجاد کردن برای خودروها آماده می شود و کار در محله پامنار برای محدودیت تردد خودرو جز خودروهای کسبه و اهل محل شروع شده است.

وی همچنین اجرای برنامه در پارک محله هرندی را از دیگر برنامه های نوروز سال 95 معرفی کرد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (374)
گروه خبر: اخبار گردشگری
کد خبر: 607
  • دکتر قالیباف در بازدید از ستادگردشگری شهرداری: بیش از 10 هزار شغل در مجموعه ستاد گردشگری به وجود آمده است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید: