FA | EN
09

در کمیته گردشگری منطقه 11 تاکید شد: ترویج برنامه های گردشگری در بافت تاریخی پایتخت

در کمیته گردشگری منطقه 11 تاکید شد: ترویج برنامه های گردشگری در بافت تاریخی پایتخت

به گزارش ستاد خبری مهمان طهران، نشست کمیته گردشگری منطقه 11 به منظور ترویج گردشگری دربافت تاریخی پایتخت در راستای اجرای طرح "مهمان طهران " با شعار "تهران میزبان ایران " با حضور شهردار ،معاونین و مدیران این منطقه تشکیل شد.

به گفته وحید محمدی قائم مقام شهرداری منطقه 11 ، بافت تاریخی این بخش از طهران قدیم که پیشینه فرهنگی و هویت محله های مرکزی پایتخت را در خود جای داده؛ گنجینه ارزشمندی از تاریخ و فرهنگ و هنر است که علاوه بر ویژگی های گردشگری ؛ بیان گر روح زیبا شناختی هنر و معماری ایرانی – اسلامی نیز هست و جا دارد که مطالعات بسیاری در این خصوص انجام شود.

محمدی با بیان این که توجه به گردشگری در محدوده منطقه 11 ؛ یکی از راهبردهای اساسی در برنامه توسعه دوم شهر تهران است؛ افزود: این ظرفیت در سطح منطقه وجود دارد و در تلاش هستیم با فراهم آوری زیر ساخت های آن ؛ در جوار منطقه 12 پیشگام گردشگری در طهران باشیم.

این نشست با هدف تبیین برنامه های گردشگری شهرداری منطقه 11 در راستای طرح دعوت از شهروندان در نوروز 95 تشکیل شد و ضمن آن در خصوص تعیین مراکز و مسیرهای 4گانه گردشگری در سطح منطقه  تبادل نظر صورت گرفت.

شایان ذکر است محدوده منطقه 11 که بخش وسیعی از طهران قدیم دراین منطقه واقع شده ؛ بناهای ارزشمند تاریخی ،هنری و فرهنگی بسیاری از جمله نخستین آتش نشانی کشور ، نخستین بیمارستان کشور ، نخستین اداره ثبت احوال کشور ، نخستین هنرستان موسیقی کشور ، نخستین ایستگاه راه آهن و نخستین لوکوموتیو کشور و موزه قرآن ،خانه موزه مقدم ، مقبره شیخ هادی ، مقبره شهدای مشروطه ، میدان حسن آباد ، سقاخانه عزیز محمد ، عمارت تیمورتاش ،حمام انصاری و جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (373)
گروه خبر: اخبار گردشگری
کد خبر: 612
  • در کمیته گردشگری منطقه 11 تاکید شد: ترویج برنامه های گردشگری در بافت تاریخی پایتخت

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید: