FA | EN
11

بوستان 35 هکتاری رازی در مرکز شهر تهران ؛ میزبان شهروندان در روز طبیعت

بوستان 35 هکتاری رازی در مرکز شهر تهران ؛ میزبان شهروندان در روز طبیعت
به گزارش ستادخبری مهمان طهران، امیر حسین عساری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 11 ،گفت: وجود بوستانی بزرگ در مرکز شهر تهران با دسترسی راحت و امکانات تفریحی ارزان ، متنوع و جذاب از ویژگی های بارز پارک رازی است که علاوه بر زیبایی های بسیار؛ مکان مناسبی برای تفریح خانواده ها در روز طبیعت است.

عساری افزود:بوستان رازی از معدود بوستان های شهر تهران  است که دارای دریاچه مصنوعی زیبا به همراه فانوس دریایی بزرگ است و فرصت خوبی نیز برای ماهیگیری و قایق رانی در آن فراهم شده است.

به گفته معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 11 زمین بازی کودکان ، زمین اسکواش ،باشگاه پینت بال ، زمین فوتبال ،جاده سلامت (مسیر ورزشی با امکانات ورزشی )،زمین اسکیت ،باشگاه روباز پینگ پنگ ،پیست دوچرخه سواری ،سفره خانه سنتی ، رواق های فراغتی و نمایشگاهی و کبوتر خانه از دیگر امکانات تفریحی و گردشی بوستان رازی است.

او همچنین به تنوع گیاهی بوستان رازی اشاره کرد و ادامه داد انواع درختان از جمله چنار ،اقاقیا ، سرو نقره ای ، بلوط ،گل یخ ، کاج ، سدروس ، زیتون ، بید مجنون ،افرا ، زبان گنجشک، صنوبر ،ارغوان ، تبریزی و گل های فصلی  بسیار زیبا در این بوستان وجود دارد .

عساری ضمن دعوت از شهروندان برای گذراندن روز طبیعت در بوستان رازی بر حفاظت از محیط زیست و مراقبت بر نریختن زباله در فضای پارک تأکید کرد.

بوستان رازی در خیابان کارگر جنوبی نرسیده به میدان رازی قرار دارد و از خیابان های قزوین و شهید مرادی نیز قابل دسترسی است.

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (315)
کد خبر: 704
  • بوستان 35 هکتاری رازی در مرکز شهر تهران ؛ میزبان شهروندان در روز طبیعت

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید: