FA | EN
05

همايش بزرگ پياده روي خانوادگي در ميدان مشق منطقه 12برگزار شد

همايش بزرگ پياده روي خانوادگي در ميدان مشق منطقه 12برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، حدود چهار هزار شركت كننده در اين همايش خانوادگي علاوه بر پياده روي، حركات نرمشي و كششي را نيز انجام دادند.
در اين همايش که به میزبانی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 12 شهرداری تهران برگزار شد؛ حجت الاسلام والمسلمین ميثم امرودي معاون اجتماعي و فرهنگي شهردار تهران، سيدحسن قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و علي اصغر فاني وزير آموزش و پرورش  به ایراد سخنرانی پرداختند.
 امرودی:  ورزش در سطح شهر تهران همگانی و رایگان است
طی این مراسم حجت الاسلام امرودی با اشاره به اقدامات شهرداری تهران درحوزه سلامت، اظهارکرد: امروز برای رسیدن به یک جامعه سالم و با نشاط دینی، باید همت بیشتری در حوزه سلامت اجتماعی داشته باشیم که لازمه آن آموزش کنترل خشم، جامعه پذیری، اعتیاد و … است.
وی افزود: شهرداری تهران تلاش کرده است تا شهری با نشاط، پویا، فعال و متناسب با نیاز شهروندان درحوزه سلامت روحی و روانی تعریف کند که عوامل ریشه ای مهمی مانند فقر و . … دارد و امیدواریم تدبیری اساسی دراین خصوص اندیشیده شود.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، همچنین به تلاش شهرداری برای ایجاد جلوه ای توحیدی و معاد محور در شهری که افراد با ادیان مختلفی درآن زندگی می‌کنند اشاره و تصریح کرد: ما چند سال است که دبیرستان و مدارس دخترانه را به تجهیزات ورزشی مجهز کردیم و درتلاش هستیم که هیچ مدرسه ای بدون این تجهیزات باقی نماند.
وی در ادامه با بیان اینکه شعار شهرداری تهران مردم برای مردم است، اظهار کرد: ما به صورت مویرگی در ۳۵۴ محله، خانه سلامت راه اندازی کرده‌ایم و بنا داریم این شهر را در حوزه سلامت به واسطه مردم اداره کنیم.
امرودی افزود: سازمان ورزش شهرداری تهران استفاده از تجهیزات ارزان قیمت را مدنظر قرارداده است و اکنون ورزش در سطح تهران رایگان و قابل دسترس است.
اين پياده روي خانوادگي به همت اداره کل سلامت شهرداری تهران و به میزبانی شهرداري منطقه 12 و مشارکت وزارت  بهداشت، درمان و آموزش و پزشكي برگزار شد.
در پايان اين همايش به 17 نفر از شركت كنندگان در اين همايش پياده روي خانوادگي 17 دوچرخه به قيد قرعه با هدف ترويج فرهنگ دوچرخه سواري در سطح جامعه اهدا شد.
شركت كنندگان در همايش خانوادگي پياده روي صبح و نشاط حدود يك كيلومتر مسافت محدوده باغ ملي تهران را پياده طي كرده و پس از آن با همراهي كارشناسان و مربيان ورزشي به انجام حركت هاي ورزشي نرمشي و كششي پرداختند.

اول تا هفتم ارديبهشت ماه به عنوان هفته سلامت نامگذاري شده است.

 

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (396)
گروه خبر: اخبار گردشگری
کد خبر: 729
  • همايش بزرگ پياده روي خانوادگي در ميدان مشق منطقه 12برگزار شد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید: