FA | EN
05

بازشناسی ظرفیت های گردشگری در نخستین نشست گردشگری پایدار شهری در تهران

بازشناسی ظرفیت های گردشگری در نخستین نشست گردشگری پایدار شهری در تهران

به گزارش روابط عمومی ستاد گردشگری شهرداری تهران، نخستین نشست گردشگری شهری پایدار در تهران، سه شنبه 4 آبان ماه 1395، ساعت 14 الی 16 در دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران برگزار شد.

بازشناسی و آشنایی با ظرفیت های گردشگری شهری، ارائه راه کارها و پیشنهادات در حوزه گردشگری شهری، بهره‌مندی مدیریت شهری از نظرات کارشناسانه اساتید و ... از اهداف این نشست بود.

فرزاد هوشیار پارسیان؛ رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با بیان اینکه این نشست به منظور ایجاد تعامل فکری و عملی و استفاده از نظرات اساتید و دانشجویان در جهت گسترش گردشگری پایدار شهری تهران برگزار شد، افزود: «تهران در بین 80 کلانشهر جهان رتبه هشتم در توسعه گردشگری را به خود اختصاص داده است و به عنوان دروازه ورودی گردشگری کشور به حساب می آید. باید از تمدن 7 هزار ساله تهران و تمدن 450 ساله شهری آن در این حوزه بهره برد. مردم و علاقه مندان می توانند با شماره 137 یا مراجعه به سایت visit.tehran.ir نسبت به رزرو تورهای تهران گردی اقدام کنند.»

در ادامه برنامه دکتر رهنمایی (عضو هیات علمی و مدیر گروه جغرافیای دانشگاه تهران) بیان کرد: «چرخ اصلی تحولات اجتماعی کشور ما در تهران می چرخد و گردشگری تهران باید به گونه ای حرکت کند که الگوی خوبی برای دیگر شهرهای کشور باشد.» وی ادامه داد: «از ابتدا تاکنون گردشگری بخش کلنگی جامعه بوده و هست و جمع کردن آن نیازمند یک مدیریت کارآمد، مقتدر، قانون مدار و مردمی است. هیچ نهادی در این کشور، مثل شهرداری ماهیت مردمی ندارد و شهرداری به عنوان نماینده مردم باید ابتکار عمل در گردشگری را به دست بگیرد، نه هیچ سازمان و نهاد دیگری.»

همچنین دکتر مهدی کروبی (عضو هیات علمی و مدیر گروه جهانگردی دانشگاه علامه طباطبایی) گفت: «زیر ساخت های گردشگری فراهم است ولی سرعت حرکتمان در حوزه گردشگری کند است. در تمام دنیا، کشورهای توریسم پذیر و جوامع میزبان و مدرن، شهرداری ها بیش ترین کارکرد در توسعه گردشگری را دارند ولی متاسفانه در کشور ما، در هیچ کدام از شهرها، شهرداری ها دخیل نیستند.»

دکتر محمد‌رضا رضوانی (نایب رییس انجمن علمی گردشگری ایران و عضو هیات علمی دانشگاه تهران)، دکتر غلام‌ حیدر ابراهیم بای سلامی (نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل هولدینگ گردشگری تامین اجتماعی)، دکتر محمود ضیائی (عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی) از دیگر سخنرانان پنل علمی این نشست بودند.

شایان ذکر است در انتهای برنامه دانشجویان و مخاطبان این نشست همراه با تورهای گردشگری شهرداری از برج میلاد تهران و باغ موزه قصر بازدید کردند.

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (231)
گروه خبر: اخبار گردشگری
کد خبر: 761
  • بازشناسی ظرفیت های گردشگری در نخستین نشست گردشگری پایدار شهری در تهران

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید: