EN

مشاهده جزئیات

image

پل طبیعت

پل طبیعت یک پل سه پایه و سه طبقه برای تردد پیاده از بالای بزرگراه مدرس، پارک طالقانی را به بوستان آب و آتش متصل می‌کند و به منظور مکث و مشاهده مناظر پیش‌ رو و همچنین تجربه آرامشی فوق‌العاده در ارتفاع ۴۰ متری از سطح زمین است. مساحت این پل ۷۰۰۰ متر مربع است که ۷۲۰ متر آن به فضای سبز و ۴۸۰ متر آن به رستوران‌ ها، کافی‌شاپ و دیگر فضاهای فرهنگی و تفریحی اختصاص خواهد داشت. شهروندان می‌توانند روی کفپوش‌ های چوبی پل با مساحتی حدود ۵۱۰۰ متر مربع پیاده روی کرده یا از مسیرهای دوچرخه‌سواری و کالسکه‌سواری لذت ببرند.
این پل به گفته مدیر عامل سازنده آن نماد جدیدی برای شهر تهران است.
پل طبیعت انتخاب اول مردم و جزو ۵ انتخاب برتر ۳۰۰ معمار برجسته جهان در مسابقه معمار شهری (A+ (architizer awards در سال ۲۰۱۵ شد و در سال ۱۳۹۲ به‌عنوان سازه برتر فولادی ایران شناخته شد.
سال ۱۳۹۳ جایزه بین‌المللی خشت طلایی به پل طبیعت داده شد.
سال ۱۳۹۳ پل طبیعت در زمره ۶ پل برتر ایران قرار گرفت. این پل جایزه معماری آقاخان در سال ۲۰۱۶ را نیز دریافت کرده است.

نشانی : میدان ونک ، بزرگراه حقانی، بعد از جهان کودک پارک طالقانی
دسترسی : دو راه اصلی برای رسیدن به این ل با وسیله نقلیه شخصی وجود دارد. یکی از خیابان میرداماد وارد خیابان آفریقا (نلسون ماندلا) شوید و به سمت شمال حرکت کنید. فقط مراقب باشد قبل از اینکه خیابان تمام شود و به آخر بزرگراه برسید، دنبال جای پارک باشید چون طبیعتا در بزرگراه نمی شود پارک کرد.
راه دیگر هم این است که بیندازید در اتوبان حقانی از غرب به شرق و سپس وارد خیابانی که بین بوستان طالقانی و باغ موزه دفاع مقدس قرار دارد شوید. خیابان مذکور بسیار بلند است و به احتمال زیاد جای پارک گیرتان می آید.
بازدید : همه روزه ساعت 8 الی 23


گالری تصاویر