EN

مشاهده جزئیات

رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران: تاریخ در تهران مهجور مانده است
مصاحبه 1396/1/8 print

image

به گزارش روابط عمومی ستاد گردشگری، "محمود صلاحی"، در بازدید از ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: فعالیت مجریان ستاد گردشگری در برگزاری تورهای تهرانگردی بیش از تصور همگان بوده است و مسلما این اقدامات نتیجه خوبی در رونق بیشتر گردشگری خواهد داشت .

وی افزود: پایتخت با وجود جمعیت بسیاری که در خود جای داده است از لحاظ  شناخت اماکن تاریخی،  مهجور مانده است. بافت های  تاریخی، محله های قدیمی و امامزاده ها و  کاخ های  شهر به طور غریبانه ای خاک می خورند و مردم ناآگاه از وجود آن ها برای دیدن اماکن تاریخی، به شهرهای دیگر سفر میکنند .

 صلاحی خاطر نشان کرد: شهرداری تهران در طی 10 سال اخیر ،  با ایجاد اماکن گردشگری چون باغ پرندگان ، دریاچه شهدای خلیج فارس ،  موزه های تاریخی، پل طبیعت، بناهای طبیعی و اراضی عباس آباد ، برج میلاد و غیره تا حدی توانسته است گردشگران و مسافران زیادی را به خود جذب کند. این  تلاش ها در شرایطی نتیجه می دهد که خوب معرفی شود و به عنوان جاذبه های  تاریخی تهران به مردم شناسانده شود .
وی عنوان کرد: آثار تاریخی نماد قدمت و تاریخ تهران است و مردم ایران بالاخص ساکنین تهران باید همچون شهرهای دیگر از  وجود این آثار آگاه باشند تا در سفرهای خود به کشورهای دیگر، توانایی معرفی تاریخ و فرهنگ ایران را داشته باشند .


به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.