EN

مشاهده جزئیات

image

پارک هنرمندان

پارک هنرمندان که با نام پارک ایرانشهر هم شناخته می‌شود، یکی از مقاصد گردشگری دوست‌داشتنی در تهران است.
سابقه تاریخی این پارک به دوران قاجار باز می‌گردد. این پارک در آن زمان باغ و عمارت یکی از شاهزاده‌ها بوده است. اما پس از آن سرنوشت این محل تغییر پیدا کرد.
پارک هنرمندان در زمان جنگ جهانی دوم محل انبار تسلیحات متفقین بوده استقبل از انقلاب هم سفارت آمریکا در کنار پارک هنرمندان قرار داشت. جالب است که روی دیواره این سفارت و پس از تسخیر آن، بخشی از پروانه یکی از هلی‌کوپترهای سقوط کرده در طبس قرار داده شده است که اگر از سمت خیابان طالقانی به سمت پارک هنرمندان حرکت کنید آن را خواهید دید.
در سال ۱۳۷۵ شهرداری تهران زمین این پارک را به تملک خود در آورد و با تخریب بناهای اضافی، این پارک زیبا را که امروزه پاتوق بسیاری از اهالی هنر و جوانان است را بنا نهاد.

در پارک هنرمندان همه چیز برای داشتن اوقاتی خوش و مفرح فراهم است. یکی از امکانات این پارک زمین‌ بازی چمن مصنوعی آن است. 

در طول سال در جای جای پارک هنرمندان آثار هنری حجمی مختلفی نصب می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که هربار که به این پارک مراجعه می‌کنید با مناظری جدید روبرو شوید.در این پارک هم مثل سایر پارک‌های تهران وسایل ورزشی نصب شده است. خانه هنرمندان هم در پارک هنرمندان قرار دارد.
خانه هنرمندان یک نام مجموعه فرهنگی و هنری است که در آن رویدادهای مختلفی برگزار می‌شود. از جمله این رویدادهای هنری و فرهنگی می‌توان به برگزاری گالری‌های هنرهای تجسمی و نمایش فیلم و اجرای تئاتر و همچنین کنسرت‌های موسیقی و فروش صنایع دستی و محصولات هنری ساخته شده به دست هنرمندان کشورمان اشاره کرد. آثار هنری در سبک‌های مختلف در همه جای پارک به چشم می‌خورد. پیاده‌روی در این پارک با توجه به وجود این آثار هنری بسیار لذت‌بخش است. یکی از جالب‌ترین نقاط پارک زمین بازی بسکتبال است.

از امکانات دیگر پارک هنرمندان می‌توان به کافه‌ها، تماشاخانه ایرانشهر، گالری‌ها و سالن‌های متعدد و فروشگاه‌های فروش صنایع دستی و محصولات فرهنگی اشاره کرد.

 نشانی : خیابان طالقانی ، خیابان فرصت (موسوی) شمالی ، ضلع جنوبی پارک هنرمندان (باغ هنر) قرار دارد.
دسترسی : برای رسیدن به باغ هنرمندان می‌توانید در خط یک مترو در ایستگاه طالقانی از قطار پیاده شده و پس از خارج شدن از ایستگاه با پنج دقیقه پیاده‌روی به سمت غرب در خیابان طالقانی به خیابان فرصت شمالی و پارک هنرمندان برسید. پارک هنرمندان در ضلع جنوبی این پارک قرار دارد.
اگر از سمت میدان هفت‌تیر به پارک هنرمندان می‌روید باید در خیابان خردمند به سمت جنوب حرکت کنید تا با ده دقیقه پیاده‌روی به پارک هنرمندان و خانه هنرمندان ایران برسید.


گالری تصاویر