EN

مشاهده جزئیات

کافه‌ها، جذابیت بزرگ گردشگری در تهران
مصاحبه 1397/2/18 print

image

به‌گزارش روابط عمومی ستاد گردشگری شهرداری تهران به نقل از روابط‌عمومی دومین جشنواره کافه، مهدی سیف، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اعلام این خبر افزود: «کافه‌ها می‌توانند نقش مهمی در گردشگری شهری به‌ویژه در تهران داشته باشند. به‌همین دلیل است که توجه مسئولان حوزه گردشگری به این موضوع جلب شده است.»
او گفت: «از هر رویدادی که باعث تقویت حوزه گردشگری شود استقبال می‌کنیم و یکی از موضوعات مهمی که در حوزه گردشگری به‌ویژه در تهران وجود دارد کافه‌ها هستند. ما در صدد هستیم تهران را  به عنوان مقصد گردشگری در میان شهرهای ایران معرفی و این مسئله را نهادینه کنیم که تهران می‌تواند از یک معبر به مقصد گردشگری تبدیل شود. خصوصا اینکه کافه‌ها یک حس نوستالژیک دارند و با توجه به قدمت کافه‌ها در تهران و بار معنایی که در این شهر دارند محفل خوبی برای حوزه گردشگری هستند.»
او در پاسخ به این سوال که چقدر تلاش شده تا کافه به‌صورت درست معرفی شود گفت: «این جشنواره یک شروع خوب است که وارد این موضوع شویم. در ادوار مختلف دیدهای متفاوتی نسبت به کافه وجود داشته و دارد و تاریخ نشان داده که رویکردها نسبت به کافه‌ها درست نبوده است. رویدادهایی مانند این جشنواره باعث شده دیدگاه‌ها متفاوت و مثبت شود. مخصوصا اینکه جوانان استقبال خوبی از کافه‌ها کرده‌اند.»
سیف درباره برنامه‌های موجود برای ایرانی‌کردن فرهنگ کافه‌ها افزود: «فرهنگ ایرانی یک فرهنگ همه‌گیر است و معمولا وقتی موضوعی وارد ایران می‌شود به سمت ایرانیزه‌شدن می‌رود و البته این ویژگی فرهنگ ایران است و فرهنگ غنی کشور ما باعث شده خیلی از موضوعاتی که در کشورهای دیگر بنا گذاشته شده در ایران ایرانی شود. این قابلیت در کافه‌ها هم هست.»
او خاطرنشان کرد: «ما مؤلفه‌های ایرانی را کافه‌ها می‌بینیم و حتی موسیقی ایرانی را می‌شنویم و همانطور که قهوه‌خانه‌ها را در گذشته داشتیم و نقالی در آن‌ها اجرا می‌شد کافه هم فرصتی خوب است که فرهنگ ایرانی را معرفی کنیم.»


به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.