FA | EN
پیشنهاد گردشگری آخر هفته (6)
اخبار ستاد, اخبار مناطق, ویژه برنامه های آخر هفته 1398/5/30 print

image

 

 ** اولین پیشنهاد :


"موزه موسیقی"


* زمان بازدید: یکشنبه تا جمعه ، ۱۰ صبح تا ۵ بعدظهر  (بازدید برای عموم آزاد است)
* آدرس: میدان تجریش، خیابان مقصود بیک، خیابان موزه


 این موزه با مساحت تقریبی ۳۶۵۰ متر و زیر بنای بیش از ۱۴۰۰ متر در سه طبقه با هدف حفظ میراث موسیقی ملی، معرفی آثار و تولیدات گذشتگان و تکریم اساتید و پیشکسوتان عرصه موسیقی، در ۲۲ آبان ۱۳۸۸ افتتاح گردید.

 ** دومین پیشنهاد :

"نمایشگاه هوایی تهران"


* زمان بازدید: همه روزه از ۹ الی ۱۵:۳۰ (بازدید برای عموم آزاد است)
* آدرس: کیلومتر ۴ اتوبان تهران - کرج، روبروی پارک ارم


نمایشگاه هوایی تهران اولين و تنها مركز دايمی نمايش‌های هوایی ايران و خاورميانه است كه فعاليت خود را از شهريور سال ۱۳۶۵ به منظور نمايش هواپيماها و آشنايی نوجوانان و جوانان با پرواز و هوافضا آغاز كرد. كار رسمی مركز در فروردين ۱۳۶۶ با حضور مقام معظم رهبری كه در آن زمان رئيس جمهور بودند آغاز شد. 
نمایشگاه هوایی تهران باهدف ترويج دانش عمومی هوانوردی و نمايش تجهيزات و علوم و فنون هوايی فعاليت خود را آغاز كرد. اين مجموعه ۴۰ هكتار وسعت دارد و در بخش های متنوع خود از محوطه هواپيماها گرفته تا سالن موزه تاريخ و سرگذشت هوانوردی ايران و جهان را ارائه می کند. شايد اين تصور درست باشد كه هواپيماها قديمی هستند و ديگر به درد نمی خورند اما هر كدام از ۴۲ فروند هواپیمای موجود در نمایشگاه هوایی تهران تاریخچه طولانی و مفصلی دارند. آرايش هواپيماها با تجميع در باند شرقی تمركز تاريخی خوبی يافته است و همه آنها با توجه به نوع بدنه از كوچک به بزرگ ساماندهی شده‌اند. به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید