FA | EN
ستاد گردشگری شهرداری تهران و مجله بخارا برگزار می کنند: شب خانه موزه های تهران
اخبار ستاد, اخبار مناطق, رویدادهای جدید 1398/7/14 print

image

خوشبختانه از سال ها قبل تجربه ایجاد و بهره برداری از خانه موزه ها را داشته ایم. در این میان نمی توان از نقش بی بدیل شهرداری تهران در احیاء خانه موزه ها یاد نکرد.  اما برنامه شب های بخارا "خانه موزه های تهران"  ضرورت پرداختی دوباره به کارکرد خانه موزه ها است. به ظاهر، آن چه از خانه موزه ها به ذهن متبادر می شود، بنایی است متعلق به یک شخصیت ادبی یا سیاسی و یا هر دو، اما قطعاً فلسفه ایجاد خانه موزه ها چیزی فراتر از پرداخت به کالبد بوده است.
به نظر می رسد خانه موزه، در آن واحد، اهدافی مهم را دنبال می کند. اهدافی که شاید همزمان حاصل شود و این صفت ممیز خانه موزه هاست. از سویی می توان با مشاهده نحوه زندگی صاحبخانه به شناخت بهتر شخصیت ایشان پی برد و اگر با وسواس بیشتری نگاه کنیم، حتی جانمایی اشیاء- اگر باهمان وسواس صاحبخانه چیده شده باشد- گویای اهمیت قایل شدن صاحبخانه به آن شی است. 
از سویی قدم زدن در آن اتمسفر ممکن است ما را در کشف زوایای نگاه آن فرد یاری کند. از همه مهم تر، خانه موزه ها فرصتی را فراهم می کند تا علاقه مندان، فرصتی را برای تبادل افکار و آرای ایشان و حتی برداشت های خود از آن ها پیدا کند، که این بی نظیر ترین کارکرد این خانه هاست. در فضایی که ما از هر زمان دیگری نیاز به تقویت فصل مشترک افکار داریم.


به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید