FA | EN
تاکید بر تداوم جلسات سیاستگذاری تملک در دستور کار قرار گرفت.
اخبار ستاد, اخبار مناطق 1398/8/19 print

image

به گزارش روابط عمومی ستاد گردشگری شهرداری تهران، اولین جلسه كميته سياست‌گذاري تملك، مرمت و بهره‌برداري از اماكن داراي قدمت تاريخي و هويت فرهنگي در شهر تهران با حضور احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر ، محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، نمایندگان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ستاد سمن های شهر تهران در سالن جلسات معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سیف رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، گزارشی از مصوبه شورای اسلامی شهر در خصوص حفظ آثار دارای قدمت و هویت فرهنگی- تاریخی در سطح شهر تهران و اقداماتی که در گذشته صورت گرفته، ارائه داد.

در ادامه جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، بر برگزاری جلسات اين کمیته  با دستور كار و برنامه مشخص تاكيد كرد.

مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر با توجه به ضرورت موضوع و تداوم جلسات این کمیته افزود: فضاهای متعددی در شهر تهران وجود دارد که واجد ارزش تاریخی هستند که می توان با تملک آنها به افزایش سرانه فضاهای فرهنگی تهران اضافه کرد.

در انتها مقرر شد مصوبات کمیته به مناطق 22گانه و سازمان های مرتبط ابلاغ و واحدهای شهرداری صرفا پس از تایید این کمیته نسبت به تملک فضاهای تاریخی اقدام نمایند.

در پایان جلسه اعضاء به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

پیگیری تملک خانه بوشهری ها از دیگر مصوبات این کمیته بود که مقرر شد گزارش آن در جلسه آتی ارائه شود.به این خبر امتیاز دهید.rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید