image
  • 01 54 1400
  • 38

مجموعه سوارکاری و چوگان نوروزآباد

تهران، بزرگراه فتح (جاده قدیم کرج)، بلوار خلیج فارس، بلوار رهنما، مجموعه نوروز آباد
ساعت کاری مجموعه همه روزه 9 الي 20
شماره تماس 02166270071
امکانات و ویژگی‌ها
  • ایستگاه مترو :ایستگاه مترو نعمت آباد
  • ایستگاه اتوبوس :ایستگاه نوروز آباد (کد ایستگاه: 6728): خط 254 (از بیمارستان شهید فیاض بخش به پایانه مترو نعمت آباد)
  • امکانات مجموعه:استخر روباز، زمین والیبال، زمین تنیس، رستوران، بوفه، نمازخانه و سرویس های بهداشتی
اطلاعات بیشتر

مجموعه سوارکاری و چوگان نوروزآباد

سال ۱۳۵۱ بود که یکی بزرگ‌ترین مجموعه‌های سوارکاری در کشور در جنوب غرب تهران ساخته شد و همچنان این مکان ۶۰۰ هزار متر مربعی از خاطره‌انگیزترین مکان‌ها برای علاقه‌مندان به سوارکاری تخصصی و قدیمی‌های این رشته ورزشی در ایران است.

این مکان از ابتدا به گونه‌ای ساخته شد که نیازهای ورزشکاران این رشته را پاسخ دهد. حدود یک سوم این زمین فضای سبز است، ۱۲۰ هزار متر مربع زمین زراعی دارد و زمین چوگان، پیست کورس، مانژ اصلی مسابقات، مانژهای تمرین، زمین اسکان کورس، ۶ اصطبل‌ها با حدود 135 باکس دارد. غیر از سوارکاری برای ورزشکاران دیگر هم امکاناتی فراهم است و استخر، زمین والیبال و زمین تنیس این مجموعه را چندمنظوره می‌کند.

پیست کورس اسب‌دوانی مجموعه یک پیست کامل است. سکوهایی برای تماشاچیان، مربیان، داوران، باجه‌های پیش‌بینی مسابقات، اتاق توزین چابکسواران، آزمایشگاه دوپینگ، دپار 12 تایی و امکانات غذایی و بهداشتی آن را تبدیل به مکانی تخصصی برای این ورزش کرده است.  زمین چوگان مجموعه هم شامل یک زمین مخصوص مسابقات و یک مانژ تمرین است.

علاوه بر این، مجموعه شامل مانژ مسابقات پرش، یک مانژ گرم‌کن مسابقات، یک مانژ اصلی تمرین، یک مانژ درساژ، یک مانژ بیضی مسقف، یک مانژ دایره سیمانی، یک مانژ دایره با لنژ برقی و پنج مانژ مجزای دیگر برای تمرین به همراه لنژ است.

مشاهده روی نقشه

522705.129495

3947149.026731