image
  • 28 16 1400
  • 52

گلگشت لتمال

تهران – بزرگراه همت ( شرق به غرب) – بعد از بزرگراه آزادگان - بلوار کاشان ـ بوستان جنگلی لتمال کن
امکانات و ویژگی‌ها
  • ایستگاه مترو :چیتگر
  • وسیله شخصی :وارد بزرگراه همت شرق به غرب شوید واز مسیر خروجی آزادگان ادامه دهید وارد بلوار کاشان شوید و به این بوستان برسید .
  • امکانات مجموعه:آلاچیق – دریاچه – پارکینگ
اطلاعات بیشتر

ارتفاعات لتمال کن

تهران و شلوغی‌های آن شهروندان زیادی را در پایان هفته و حتی شب‌های تابستان به ارتفاعات و فضاهای خوش آب و هوا می‌کشاند. یکی از این مجموعه‌ها در ارتفاعات شمال بزرگراه همت قراردارد  قرارگیری این بوستان در مسیر بادهای شرق به غرب هوای بسیار لطیفی در این بخش ایجاد کرده که برای ساکنان پایتخت نایاب است.

بزرگترین پارک جنگلی تهران، بوستانی است با نام لتمال کن با مساحتی بالغ بر ۱۰۰ هکتار که ۱۸۰۰ متر نیز از سطح دریا بالاتر است. پوشش گیاهی این منطقه درختان زیان گنجشک، ارغوان و کاج است که عمده‌ترین درختان این بوستان به حساب می‌آیند. قرار گیری این بوستان در ارتفاعات و دوری از دود و دم پایتخت و همچنین نزدیکی به دریاچه چیتگر سبب شده تا در شب‌های تابستان بهترین تفرجگاه برای مردم باشد. آلاچیق‌ها هم مکان مناسی برای نشستن و بهره جستن از فضا دارند.

با توجه به ارتفاعی که این بوستان از سطح دریا دارد، مکان مناسبی برای کوه‌پیمایی است و همچنین علاقمندان به دوچرخه‌سواری نیز با آمدن به این فضا و نزدیکی به دریاچه می‌توانند تفریح بسیار مناسبی داشته باشند. ارتفاعات لتمال کن در تهران با آب و هوای بسیار خوش برای دوستداران ورزش پیاده‌روی بسیار مفید و دلنشین است و با کمترین هزینه و صرف زمان می‌توان به این نقطه رسید و از تفریحات و آب و هوای خوش بوستان استفاده کرد و دمی را آسوده نفس کشید.