image
  • 02 50 1400
  • 35

پل کابلی پایتخت

بلوار اشرفی اصفهانی شمال – خیابان قموشی – بلوار عربشاهی – بوستان نهج البلاغه
ساعت کاری مجموعه روزهای پنج شنبه و جمعه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۴
شماره تماس ۰۹۱۲ ۷۹۴۴۲۸۹
امکانات و ویژگی‌ها
  • ایستگاه مترو :صادقیه
  • ایستگاه اتوبوس :اتوبوس‌های تندرو (BRT) پایانه آزادی- دانشگاه آزاد، ایستگاه پونک، بلوار همیلا
  • وسیله شخصی : بزرگراه اشرفی اصفهانی یا اتوبان یادگار امام، بلوار ایوانک به سمت غرب
  • امکانات مجموعه:پارکینگ با مبلغ (۳ هزار تومان ) ، سرویس بهداشتی ، سینما ۴ بعدی ، سافاری پارک وحشت لاین دوچرخه ، بوفه و رستوران غذاخوری ، نمازخانه
اطلاعات بیشتر

پل معلق آسمان

تا بحال بین زمین و آسمان معلق بوده‌اید؟ گام برداشتن روی پلی با دیواره‌هایی از جنس فلز که اندکی هم تکان می‌خورد و هیچ سقفی ندارد برای لحظه‌ای نفس را در سینه حبس می‌کند. پلی معلق که شب مردگی دو بوستان را تبدیل به نور و سرزندگی کرده است و یکی از جذاب‌ترین تفریحات پایتخت‌نشینان است. این پل بر بوستان نهج البلاغه قرار دارد و یک مسیر خوش منظره و هیجان انگیز است که بوستان پردیسان را به بوستان نهج البلاغه وصل میکند. این پل یکی از طولانی‌ترین پل‌های عابرپیاده خاورمیانه شناخته شده که ۸ میلیارد تومان برای ساختنش هزینه شده است.

 پل نهج البلاغه نمونه کوچکی از پل معلق مشکین شهر اردبیل است و برای تهرانی‌هایی که با شهر اردبیل فاصله زیادی دارند بهترین فرصت است که تجربه مشابهی با همان اندازه هیجان را در پایتخت داشته باشند. دیدن مناظر فردوست از روی این پل تجربه‌ای شبیه به استفاده از یک ترن هوایی با فاصله از کف زمین است.

 ارتفاع  پل از سطح زمین ۶۵ متر ، عرض آن ۲ متر و طول پل ۲۸۵ متر است و دویست نفر همزمان می‌توانند با خیال راحت روی این پل قدم بزنند، بایستید و از دیدنی‌های اطراف لذت ببرند. چراغ‌های روشن روی پل و سکوت اطراف آن منظره بسیار دلربایی را در شب برای بازدید کننده‌ها ایجاد کرده است.

ساخت پل معلق که آسمان نامگذاری شده در سال ۱۳۸۹ آغاز شد و در سال ۱۳۹۷ افتتاح شد.